» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi’nin Yardım Tırları Hatay’a Uğurlandı
 
Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olan Salihli Belediyesi, gıda malzemeleri, yakacak odun, slaj (hayvan yemi) ve konteynerden oluşan 6 yardım tırını Hatay’a gönderdi.
11 ili kapsayan deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak için Türkiye’nin tek yürek olduğu yardım kampanyasına desteklerini sürdüren Salihli Belediyesi, depremden etkilenen Hatay ili Antakya ilçesine 6 yardım tırı gönderdi. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde toplanan yardım tırlarını depremden etkilenen Hatay’a uğurladı.
Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketinin çok büyük ve çok acı olduğunu ifade eden Başkan Kayda, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduklarını söyledi. Devletin tüm kurumlarıyla tek yürek olduğunu belirten Başkan Kayda, “Belediye ekiplerimizin budanan ağaçlardan elde ettiği ve kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın bağışladığı 2 kamyon odun, 2 kamyon slaj (hayvan yemi), 1 kamyon gıda kolisi ve hayırsever Ali Sarıcan ve Yücel Kahraman’ın bağışı olan 2 adet konteynerden oluşan 6 yardım tırımızı deprem bölgesi olan Hatay-Antakya’ya gönderdik. Öncelikle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimizin tüm kurumları ile birlik ve beraberlik içinde afetzede kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte saracağız” dedi.
Hatay’a gidecek olan yardım tırları, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer ile Belediye daire müdürleri tarafından uğurlandı.


Haber Tarihi: 23.02.2023

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

...

Başkan Kayda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun”

...

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın Son Yolculuğuna Uğurlandı

...

Salihli Belediyesi ‘İftarda Sizinleyiz’ Geleneğini Sürdürüyor

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda, “ Kadir Gecemiz Mübarek Olsun ”

...

Salihli Belediyesi Çocukları Ara Tatilde Hacivat-Karagöz İle Buluşturdu

...

Başkan Kayda, “Bereket Soframızda Gönül Birliği Yaptığımız Mesai Arkadaşlarımız İle Buluştuk”

...

Salihli’de Depremzede Çocukların Havuz Keyfi

...

İftarda Sizinleyiz

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda Şehit Aileleri Ve Gazileri İftar Sofrasında Ağırladı

...