» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi’nin Yardım Tırları Hatay’a Uğurlandı
 
Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olan Salihli Belediyesi, gıda malzemeleri, yakacak odun, slaj (hayvan yemi) ve konteynerden oluşan 6 yardım tırını Hatay’a gönderdi.
11 ili kapsayan deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak için Türkiye’nin tek yürek olduğu yardım kampanyasına desteklerini sürdüren Salihli Belediyesi, depremden etkilenen Hatay ili Antakya ilçesine 6 yardım tırı gönderdi. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde toplanan yardım tırlarını depremden etkilenen Hatay’a uğurladı.
Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketinin çok büyük ve çok acı olduğunu ifade eden Başkan Kayda, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduklarını söyledi. Devletin tüm kurumlarıyla tek yürek olduğunu belirten Başkan Kayda, “Belediye ekiplerimizin budanan ağaçlardan elde ettiği ve kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın bağışladığı 2 kamyon odun, 2 kamyon slaj (hayvan yemi), 1 kamyon gıda kolisi ve hayırsever Ali Sarıcan ve Yücel Kahraman’ın bağışı olan 2 adet konteynerden oluşan 6 yardım tırımızı deprem bölgesi olan Hatay-Antakya’ya gönderdik. Öncelikle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimizin tüm kurumları ile birlik ve beraberlik içinde afetzede kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte saracağız” dedi.
Hatay’a gidecek olan yardım tırları, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer ile Belediye daire müdürleri tarafından uğurlandı.


Haber Tarihi: 23.02.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...