» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda’dan Kabazlı Mahallesi’ne Cem Evi Müjdesi
 
Salihli Belediye Meclisi, Mart ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 4 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, alınan kararların hayırlı olmasını diledi. Tüm kadınların gününü kutlayan Başkan Kayda, “Tarihte eşi, benzeri görülmemiş kahramanlıklara imza atan Türk kadınlarını saygıyla selamlıyor, kendini vatanına, milletine, ailesine adayan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutluyorum” dedi.
Kabazlı Mahallesi’ne Cem Evi Yapılıyor
Mart ayı toplantısında, Kabazlı Mahallesi’ne Cem Evi kazandıracaklarını müjdeleyen Başkan Kayda, “Kabazlı Mahallemize, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızca tahsis edilen 5 dönümlük alana Cem Evi inşa ederek bu bölgedeki vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” dedi.
Kurtuluş ve Gümüşçayı Pazaryerleri Hayırlı Olsun
Salihli Belediyesi’nin başlattığı çalışmalarla yapımları tamamlanan Kurtuluş ve Gümüşçayı Pazaryerlerinin kısa zamanda hizmete açılacağı müjdesini veren Başkan Kayda, her iki pazaryerinde bulunan tezgahlar için Noter huzurunda esnafların kura çekerek yerlerini belirlediğini ifade etti. Kurtuluş Pazaryerinin Cumartesi günü, Gümüşçayı Pazaryerinin ise Cuma günü hizmet vereceğini dile getiren Başkan Kayda, “Yeni pazaryerleri, tüm esnaflarımıza, oda başkanlarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.
Halk Ekmek Fabrikası Üretime Başlıyor
Salihli Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden olan Halk Ekmek fabrikasında deneme üretimine başladıklarını açıklayan Başkan Kayda, çok yakında fabrikada ekmek üretmeye başlayacaklarını söyledi.
Salihli merkeze ilişkin imar plan notları ile ilgili konuşan Başkan Kayda, “Belediye Meclisi’mizden 2015 yılında aldığımız yetkiyle İller Bankası’nın hazırlayıp Nisan 2017 yılında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızca onaylanan 8 ciltlik “Salihli İmar Planına Esas Mikrobölgeleme Etüt Raporu” çerçevesinde Salihli merkeze ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait plan notlarının İmar Komisyonumuzda görev alan meclis üyelerimiz ve tüm paydaşlar ile hassasiyetle değerlendirilerek güncellenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.


Haber Tarihi: 08.03.2023

HaberlerKent Müzesi Huzurevi Sakinlerini Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekiplerinden Fırınlara Ramazan Denetimi

...

Salihli’de Orman Haftasında Fidanlar Toprakla Buluştu

...

Başkan Kayda, Antalya’da MHP Belediye Başkanları Toplantısına Katıldı

...

Salihli’de Çanakkale Şehitleri Şanlı Zaferin 108. Yılında Anıldı

...

Kurtuluş Çarşısı ve Pazaryeri Hizmete Açıldı

...

Salihli’de Gümüşçayı Semt Pazaryeri Dualarla Hizmete Açıldı

...

Erasmus Öğrencileri Belediye Çini-Seramik Atölyesini Ziyaret Etti

...

Salihli Belediyesi Sağlık Çalışanlarının Bayramını Çiçekle Kutladı

...

Başkan Kayda, “Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli’de İstiklal Marşı’nın Kabulü Anma Programı İle Kutlandı

...

“İstiklal Marşı, Türk Milletinin Ortak Sesidir”

...

Salihli Belediyesi Depremzede Çocuklara Ücretsiz Kurslar Veriyor

...

Salihli Belediyesi ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesiyle Anneleri Sevindiriyor

...

Salihli Belediyesi Kadınların Günü’nü Çiçekle Kutladı

...