» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Kadınlarımız, Başımızın Tacıdır”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, tarihte eşi görülmemiş kahramanlıklara imza atan Türk kadınlarını saygıyla selamladığını ifade ederek; başta şehit anneleri olmak üzere kendini vatanına ve milletine adayan tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı.
Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“Günümüz sosyal hayatının vazgeçilmez unsuru kadınlarımızdır, onların yaptıkları fedakarlıklardır. Kadınlarımız; iş yaşamında olsun, evimizde olsun her alanda yeri asla doldurulamaz.
Bizim dinimiz ve milletimiz kadar, kadınlara değer veren, onları el üstünde tutan hiçbir millet ve hiçbir din yoktur. Asya bozkırlarında hanım, Osmanlı topraklarında sultan, Cumhuriyet ile hanımefendi olma unvanına sahip Türk kadını, daima değer görmüştür.
Kurtuluş savaşının gizli kahramanları kahraman Türk kadınlarıdır. Kastamonu’da Şerife Bacı’nın, Gördesli Makbule’nin yüreklerindeki vatan sevgisi, her sevginin üstündedir.
Her şeyin en güzeline layık olan kadınlarımız maalesef sözlü ve fiili şiddete maruz kalıyorlar. Kadınlara kalkan el, acizliktir. Kadına söylenen kötü söz, zavallılığın göstergesidir. Mustafa Kemal Atatürk sayesinde son yüz yılda dünya milletlerine örnek olan hakları alan Türk kadını, yine Atatürk’ün ifadesiyle el üstünde tutulmaya layıktır.
Kadınlarımız anadır, eştir, kardeştir, namustur, candır. Onlara yönelik her türlü şiddeti nefretle kınıyorum. Toplumsal yaşamımızda kadınlarımıza yönelik tacizin son bulmasını diliyorum.
Kendi evladını, vatanımızın bekası için adamış ve şehit vermiş kadınlarımız başta olmak üzere; üreten, alın teri akıtan bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”


Haber Tarihi: 08.03.2023

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

...

Başkan Kayda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun”

...

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın Son Yolculuğuna Uğurlandı

...

Salihli Belediyesi ‘İftarda Sizinleyiz’ Geleneğini Sürdürüyor

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda, “ Kadir Gecemiz Mübarek Olsun ”

...

Salihli Belediyesi Çocukları Ara Tatilde Hacivat-Karagöz İle Buluşturdu

...

Başkan Kayda, “Bereket Soframızda Gönül Birliği Yaptığımız Mesai Arkadaşlarımız İle Buluştuk”

...

Salihli’de Depremzede Çocukların Havuz Keyfi

...

İftarda Sizinleyiz

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda Şehit Aileleri Ve Gazileri İftar Sofrasında Ağırladı

...