» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Çanakkale Şehitleri Şanlı Zaferin 108. Yılında Anıldı
 
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, Çanakkale Şehitleri Salihli’de törenle anıldı. Kahraman Türk Ordusu’nun “Çanakkale Geçilmez" diyerek destan yazdığı Şanlı Zaferin yıl dönümü dolayısıyla Şehitlik Anıtı’nda tören düzenlendi.
Törende, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Salihli Temsilcisi Rıdvan Herey tarafından Şehitlik Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Salihli Temsilcisi Rıdvan Herey yaptı.
Şehitlik Anıtı’nda düzenlenen anma töreninden sonra İlçe protokolü tarafından Asri Mezarlık ile Karaağaç Mezarlığı’nda şehitlik ziyaretleri gerçekleştirildi. Şehitlik ziyaretlerinde, İlçe Müftülüğünce Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak İlçe Müftüsü Adem Karakelebek tarafından tüm şehitlerimize dualar edildi.
Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda anma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salihli Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İsmail Kıran yaptı.
Salihli Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programda, ilçe genelindeki ilk, orta ve liseler arasında şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık tarafından ödül verildi.
Çelenk sunma ve anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, siyasi parti başkanları, Şehit aileleri ve Gaziler, Belediye meclis üyeleri ve müdürleri, esnaf odaları başkanları, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 20.03.2023

HaberlerSalihli’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

...

Başkan Kayda, “Türk Milletinin ve Gençlerimizin 19 Mayıs Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi THM Korosu, Türkülerle Dolu Bir Etkinlik Düzenledi

...

Minik Eller Kent Müzesinde Çömlek İle Tanıştı

...

Başkan Kayda, “Başımızın Tacı Annelerimizin Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi Lise Öğrencilerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenledi

...

Salihli Belediyesi’nden Annelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Ziyareti

...

Salihli Belediyespor Uşak Maçını da 3-2 Kazandı

...

Salihli Belediyespor Çeyrek Finale Galibiyetle Başladı 3-2

...

Başkan Kayda, Belediye Meclisinden Emekliye Ayrılan Personel İçin Kredi Yetkisi Aldı

...

Salihli Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Etkinliği

...

Salihli Belediyespor U18 Takımı Manisa Şampiyonu Oldu

...

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı

...