» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını Fahriye Hanım İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Ersoy’a bıraktı. Başkan Kayda, 11 ilde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle depremzedelere ilk olarak kumbarasında bulunan bütün parayı bağışlayan minik öğrenci Zeynep Ersoy’a gösterdiği hassasiyetten dolayı yürekten teşekkür etti.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde bu yıl koltuğunu Fahriye Hanım İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Ersoy’a devretti. Öğretmen olmak istediğini belirten Başkan Ersoy, önceliğini çocuklar, engelli bireyler ve can dostlar olarak açıkladı.
Başkan Kayda’nın makam odasında karşıladığı minik öğrenci Zeynep Ersoy’a, sınıf öğretmeni Ayhan Doymaz, annesi Yasemin Ersoy, Fahriye Hanım İlkokulu Müdürü Turan Kardeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen eşlik etti. Minik başkanın talimatlarını yerine getirmek üzere Salihli Belediye Başkan Yardımcıları da makamda hazır bulundu.
Salihli Belediye Başkanlık makamına oturan Zeynep Ersoy, Başkan Zeki Kayda’ya çiçek takdim ederek kendi yazdığı 23 Nisan mesajını okudu ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Başkan Zeynep Ersoy, sokaklarda başıboş gezen can dostlar için yeni bir barınak, kendi okulu ve tüm çocuklar için yeni oyun alanları ve parklar, engelli bireylere uygun yüzme havuzu yapılması talimatını verdi.
Makam devrinde konuşan Başkan Zeki Kayda, “Dünyada çocukların bayramı olan tek ülke biziz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin bağımsızlık mücadelesini kazanarak 23 Nisan’ı yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak armağan etmişler. TBMM’nin açılışının 103. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş tüm devlet adamlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Bayramınız kutlu olsun çocuklar” diye konuştu.
Başkan Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bıraktığı Zeynep Ersoy’a hediyeler vererek kendisinin ve tüm çocukların bayramını kutladı.


Haber Tarihi: 25.04.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...