» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını Fahriye Hanım İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Ersoy’a bıraktı. Başkan Kayda, 11 ilde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle depremzedelere ilk olarak kumbarasında bulunan bütün parayı bağışlayan minik öğrenci Zeynep Ersoy’a gösterdiği hassasiyetten dolayı yürekten teşekkür etti.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde bu yıl koltuğunu Fahriye Hanım İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Ersoy’a devretti. Öğretmen olmak istediğini belirten Başkan Ersoy, önceliğini çocuklar, engelli bireyler ve can dostlar olarak açıkladı.
Başkan Kayda’nın makam odasında karşıladığı minik öğrenci Zeynep Ersoy’a, sınıf öğretmeni Ayhan Doymaz, annesi Yasemin Ersoy, Fahriye Hanım İlkokulu Müdürü Turan Kardeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen eşlik etti. Minik başkanın talimatlarını yerine getirmek üzere Salihli Belediye Başkan Yardımcıları da makamda hazır bulundu.
Salihli Belediye Başkanlık makamına oturan Zeynep Ersoy, Başkan Zeki Kayda’ya çiçek takdim ederek kendi yazdığı 23 Nisan mesajını okudu ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Başkan Zeynep Ersoy, sokaklarda başıboş gezen can dostlar için yeni bir barınak, kendi okulu ve tüm çocuklar için yeni oyun alanları ve parklar, engelli bireylere uygun yüzme havuzu yapılması talimatını verdi.
Makam devrinde konuşan Başkan Zeki Kayda, “Dünyada çocukların bayramı olan tek ülke biziz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin bağımsızlık mücadelesini kazanarak 23 Nisan’ı yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak armağan etmişler. TBMM’nin açılışının 103. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş tüm devlet adamlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Bayramınız kutlu olsun çocuklar” diye konuştu.
Başkan Kayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bıraktığı Zeynep Ersoy’a hediyeler vererek kendisinin ve tüm çocukların bayramını kutladı.


Haber Tarihi: 25.04.2023

HaberlerSalihli’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

...

Başkan Kayda, “Türk Milletinin ve Gençlerimizin 19 Mayıs Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi THM Korosu, Türkülerle Dolu Bir Etkinlik Düzenledi

...

Minik Eller Kent Müzesinde Çömlek İle Tanıştı

...

Başkan Kayda, “Başımızın Tacı Annelerimizin Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi Lise Öğrencilerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenledi

...

Salihli Belediyesi’nden Annelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Ziyareti

...

Salihli Belediyespor Uşak Maçını da 3-2 Kazandı

...

Salihli Belediyespor Çeyrek Finale Galibiyetle Başladı 3-2

...

Başkan Kayda, Belediye Meclisinden Emekliye Ayrılan Personel İçin Kredi Yetkisi Aldı

...

Salihli Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Etkinliği

...

Salihli Belediyespor U18 Takımı Manisa Şampiyonu Oldu

...

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı

...