» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Salihli’mizin Kurtuluş Günü Kutlu Olsun”
 
Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Şehitler ve gaziler yadigarı bu topraklarda yazılan kahramanlık destanını unutturmamak, gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Bugün Salihli´mizin bayramıdır, kurtuluş günümüz kutlu olsun” dedi.
Tüm hemşehrilerinin 5 Eylül Kurtuluş Günü’nü kutlayan Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“19 Mayıs’ta Samsun’dan başlayan zafer mücadelesi büyük Türk milletinin azim ve kararlılığı ile tüm Anadolu’ya yayılmış, topraklarımızdan düşmanlar teker teker kovulmuştur.
Güzel Salihli’miz Kurtuluş Savaşı’nı verdiğimiz yıllarda büyük acılar çekmiş; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında nice kahramanlıklara sahne olmuş ve her karış toprağında şehitler kanı akıtmış gazi şehrimizdir.
Yaklaşık iki yıl süren karanlık günlerden yediden yetmişe, topyekun çarpışarak kurtulan güzel şehrimiz, 5 Eylül 1922’de düşman çizmelerinden Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluşunu ilan etmiştir.
Geçmişinde sayısız kahramanlıklar yaşanan, bereketli topraklarının her bir karışında şehit kanı olan Salihli’yi, gelecek nesillere yaşanabilir bir şekilde bırakmaya kararlıyız. Salihli’miz, tarih boyunca üzerinde kanlı hesaplaşmaların yaşandığı bereketli topraklarda Cumhuriyetimizin 100. yılında bölgemizin altın şehri olma yolunda büyük bir değişim yaşamaktadır.
Bu topraklarda doğup büyüyen, bu topraklarda yaşayan, bu topraklarda ekmeğini kazanan herkes için Salihli vazgeçilmezdir. Köylüsünden kentlisine, işçisinden memuruna, esnafından, sanayicisine kadar bütün herkesin geçmişi Salihli’dir. Geleceği de Salihli olacaktır.
Altın şehir Salihli’mizi, gelecek güzel günlere hazırlamak için gecemizi gündüzümüze katıp durmadan çalışıyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ilim, irfan ve çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmak için güzel şehrimizi yaptığımız projelerimizle Cumhuriyetimizin 100. yılına hazırlıyoruz.
Aradan geçen 101 yılda, milli mücadele ruhu Salihli’de hiç eksilmemiştir. Sayısız şedidimizin yattığı bu topraklarda, şan ve şeref dolu geçmişimizden aldığımız ilhamla var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Salihli’yi her alanda çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma hedefinden hiç şaşmayacağız.
Bütün hemşehrilerimin 5 Eylül Kurtuluş Günü’nü büyük bir gururla kutluyor, bizlere bu coşkuyu yaşatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.”


Haber Tarihi: 06.09.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısında 10 Maddeyi Karara Bağlayacak

...

Mersinli Mahallesinde Yollar Kilit Parke Taşıyla Buluştu

...

Belediye Ekipleri, Şirinyer Mahallesinde 5 Bin Metrekare Taş Döşedi

...

Başkan Kayda, “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

2. Salihli-Sart Para Kongresi Tarihi Gymnasiumda Yapıldı

...

Başkan Kayda’dan Vali Ünlü ve Rektör Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli’de Gazilerin Gurur Günü 19 Eylül Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Gaziler Günü Mesajı

...

Çarşamba Pazaryeri İle Bedesten Arasındaki Açık Alan Kapatıldı

...

Başkan Kayda Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

...

Hacıdır Mahallesinde Yollara Kilit Parke Taşı Döşendi

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı

...

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak

...

Kula-Salihli Jeoparkı 2024 Yılı UNESCO Toplantısına Evsahipliği Yapacak

...

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı

...