» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı
 
Salihli Belediye Meclisi, bir aylık yaz tatili sonrasında Eylül ayı toplantısını, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın Fas’ta yapılan 10. Uluslararası UNESCO Global Jeoparklar Konferansı Toplantısında olması nedeniyle Meclis Başkanvekili Mehmet Uyğun başkanlığında gerçekleştirdi.
Belediye Meclis Salonunda yapılan ve 12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Başkanvekili Uyğun, “Güzel şehrimiz Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını hemşehrilerimizle birlikte coşkuyla kutladık. Kurtuluş günümüz kutlu olsun” dedi.
Eylül ayı meclis toplantısında, Afet İşleri Müdürlüğü kurulması, memur kadro ihdası ile boş ve dolu memur kadro değişiklik cetvellerinin görüşülmesi, Salihli Belediye Başkanlığı Teşkilat, Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik taslağı talepleri oy birliği ile kabul edildi.
Belediye hizmet binası doğalgaz aboneliği için doğalgaz kullanım sözleşmesi gereği AKSA Manisa Doğal Gaz Dağıtım Anonim Şirketi ile 510 bin TL. kesin ve süresiz, teminat mektubu alınması ile ilgili her türlü işlemi yapmak için Belediye Başkanı’nın yetkili kılınması talebi görüşülerek MHP ve AK Parti meclis üyelerinin kabul oyu, CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin ret oyu vermesi sonucunda talep oy çokluğu ile kabul edildi. Hacıbektaşlı Mahallesi onaylı imar planında yer alan Yüksek Hızlı Tren İstasyon alanının Belediye hizmet alanına dönüştürülmesine ilişkin komisyon raporu ile Gökeyüp Mahallesi 229 ada 2 parselde Güneş Enerji Santrali (GES) yapılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının Manisa Büyükşehir Belediyesi meclisinde değerlendirilmesi için yetki devri yapılması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Kurtuluş Mahallesi 3205 ada 5 parselin doğusunda bulunan park alanında imar planı değişikliği talebi ile Gümüş Mahallesi sınırları içerisinde Avar Caddesi, Fetih Caddesi, 448 sokak, Gümüş Caddesi ve İzmir-Ankara karayolu arasında kalan yaklaşık 8 hektarlık alanda plan değişikliği hazırlanması talebi İmar Komisyonuna havale edildi.
Mithatpaşa Mahallesi 226 ada 21 nolu parsel için alınan Belediyenin 05/07/ 2022 tarih ve 2022/63 sayılı Meclis Kararının iptali ve söz konusu parselin mevcut imar planına dönüşmesine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin Manisa Büyükşehir Belediyesi meclisinde değerlendirilmesi için yetki devri yapılması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Keli Mahallesine Halı Saha Müjdesi
Keli Mahallesinde bulunan ve imar planında park alanı olarak görülen Belediyeye ait 1.379 m² büyüklüğündeki alana halı saha yapılması 5 yıllığına Gençlik ve Spor Manisa İl Müdürlüğüne tahsis edilmesi talebi de meclis üyeleri tarafından görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
 


Haber Tarihi: 07.09.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısında 10 Maddeyi Karara Bağlayacak

...

Mersinli Mahallesinde Yollar Kilit Parke Taşıyla Buluştu

...

Belediye Ekipleri, Şirinyer Mahallesinde 5 Bin Metrekare Taş Döşedi

...

Başkan Kayda, “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

2. Salihli-Sart Para Kongresi Tarihi Gymnasiumda Yapıldı

...

Başkan Kayda’dan Vali Ünlü ve Rektör Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli’de Gazilerin Gurur Günü 19 Eylül Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Gaziler Günü Mesajı

...

Çarşamba Pazaryeri İle Bedesten Arasındaki Açık Alan Kapatıldı

...

Başkan Kayda Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

...

Hacıdır Mahallesinde Yollara Kilit Parke Taşı Döşendi

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı

...

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak

...

Kula-Salihli Jeoparkı 2024 Yılı UNESCO Toplantısına Evsahipliği Yapacak

...

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı

...