» Güncel  » Haberler

  

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak
 
Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen 10. Uluslararası UNESCO Küresel Jeoparklar Ağı Konferansı, dünya genelinden 48 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Avrupa Jeoparklar Ağı Koordinatörleri Sophie Justice ve Charalampos Fasulas, UNESCO Avrupa Jeoparklar Toplantısının 5-8 Mart 2024 tarihlerinde Kula-Salihli Jeoparkı ev sahipliğinde yapılacağını açıkladı.
Fas’ta 3-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 10. Uluslararası UNESCO Küresel Jeoparklar Ağı Konferansında, ülkemizi Jeopark Belediyeler Birliğinden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Temsilcisi Azmi Açıkdil, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Jeopark Belediyeler Birliği Koordinatörleri Prof. Dr. Tuncer Demir ve Doç. Dr. Serdar Aytaç temsil etti.
Fas’ın Marekeş şehrinde düzenlenen 10. Uluslararası UNESCO Küresel Jeoparklar Ağı Konferansı Toplantısı, Küresel Jeoparklar Ağı Başkanı Prof. Dr. Nicholas Zouros’un kapanış konuşması ve alınan kararların Jeopark üyesi ülkelere hayırlı olması dilekleriyle sona erdi.
UNESCO Avrupa Jeoparklar Ağı koordinatörleri Sophie Justice ve Charalampos Fasulas, Avrupa Jeoparklar Ağı koordinasyon kurulu üyeleriyle yaptığı hazırlık toplantısında, 2024 Avrupa Jeoparklar Ağı Toplantısının 5-8 Mart tarihlerinde Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkında yapılmasını kararlaştırdı.
UNESCO’nun 2024 yılı toplantısının Kula-Salihli Jeoparkında yapılacak olmasının bu konuda yaptıkları çalışmaların ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı’nın ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması anlamında büyük önem taşıyan toplantının Jeoparkımıza, Salihli’mize, Kula’mıza , Manisa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
Toplantının son gününde meydana gelen ve bizim de ülke olarak yakın geçmişte yaşayıp acısını bildiğimiz depremde hayatını kaybedenlere Allah ‘tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, Faslı kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz” dedi.


Haber Tarihi: 13.09.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısında 10 Maddeyi Karara Bağlayacak

...

Mersinli Mahallesinde Yollar Kilit Parke Taşıyla Buluştu

...

Belediye Ekipleri, Şirinyer Mahallesinde 5 Bin Metrekare Taş Döşedi

...

Başkan Kayda, “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

2. Salihli-Sart Para Kongresi Tarihi Gymnasiumda Yapıldı

...

Başkan Kayda’dan Vali Ünlü ve Rektör Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli’de Gazilerin Gurur Günü 19 Eylül Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Gaziler Günü Mesajı

...

Çarşamba Pazaryeri İle Bedesten Arasındaki Açık Alan Kapatıldı

...

Başkan Kayda Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

...

Hacıdır Mahallesinde Yollara Kilit Parke Taşı Döşendi

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı

...

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak

...

Kula-Salihli Jeoparkı 2024 Yılı UNESCO Toplantısına Evsahipliği Yapacak

...

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı

...