» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı Gurur ve Coşkuyla Kutlandı
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet´in 100. Yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı, Salihli’de gurur ve coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı, onuru ve mutluluğunu yaşadığını belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Aziz milletimizin en büyük bayramı kutlu olsun. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı yıl dönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.
Salihli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamlık makamında düzenlenen Tebrikat töreni ile başladı. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, ilçe protokolü ile bayramlaştı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Devlet Bahçeli Kent Meydanında düzenlenen program ile devam etti. Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl dolayısıyla bayraklarla donatılan Devlet Bahçeli Kent Meydanında, öğrencileri ve vatandaşları selamlayan Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda, törene katılan Salihlililerin bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasından sonra törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Sağlam, “Aziz milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, nice yüzyıllarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Salihli Merkez Anadolu Lisesi’nin hazırladığı “Cumhuriyete Yolculuk” temalı kutlama programında, tiyatro oyunu ve halk oyunu gösterileri sunuldu. Öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden törende, resim, şiir, spor ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al tarafından ödül verildi.
Devlet Bahçeli Kent Meydanında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Salihli Merkez Anadolu Lisesi Bando Takımının ve törene katılan okulların gerçekleştirdiği resmi geçit töreniyle sona erdi.
Kutlama törenine, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz, siyasi parti başkanları, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, ilçe kurum müdürleri, esnaf ve meslek odaları başkanları, Gaziler ve Şehit Aileleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Salihli Belediyesi’nin düzenlediği 29 Ekim Fener Alayı bu akşam saat 19.23’te gerçekleştirilecek. Atatürk Anıtı önünden başlayacak olan Fener Alayı yürüyüşü, Ferah, Şüheda ve Kurudere Caddeleri istikametinden Devlet Bahçeli Kent Meydanında sona erecek.


Haber Tarihi: 31.10.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...