» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı, onuru, mutluluğu ve coşkusunu yaşadığını belirten Başkan Zeki Kayda, “İlk günkü heyecanla, aynı bayrağın altında bir ve beraber olarak Cumhuriyet ülküsünü yaşatacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyetin ilelebet var olacağını vurgulayan Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim en büyük eserim.” dediği Cumhuriyetimiz, Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir.
Sarsılmaz bir imanla, vatan, millet ve bayrak sevdasıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık Türk tarihinin son devletidir. Biz asla esareti kabul etmemiş, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da destan yazan aziz milletimiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde dünyaya meydan okumuştur.
Cumhuriyet ile taçlandırılan bu zor yılların sonunda aydınlık günler için az zamanda çok büyük işler yapılmıştır. Artık hepimize düşen görev Cumhuriyetin kurulduğu bu toprakları daha yaşanabilir kılmaktır.
Cumhuriyetimiz, geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkacağız. Salihli’mizin geleceğine, Türkiye’mizin geleceğine sahip çıkacağız. Aynı bayrağın altında, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir ve beraber olarak sonsuza kadar yaşatacağız.
Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da, “Türk ve Türkiye Yüzyılı” hedefi doğrultusunda azim ve kararlılıkla yolumuza devam edecek, toplumun her kesimiyle birlik ve beraberlik içerisinde geleceğimizi inşa ederek daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız.
Aziz vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı yıl dönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk milleti!”


Haber Tarihi: 31.10.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...