» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yıl Coşkusu Meydanlara Sığmadı
 
Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin ve vatan sevgisinin en güzel eseri olan şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü, Salihli Belediyesi’nin düzenlediği Fettah Can konseri ile gurur ve coşkuyla kutlandı. Devlet Bahçeli Kent Meydanı’nda gerçekleşen konserde, Cumhuriyet sevdalısı binlerce Salihlilinin coşkusu meydanlara sığmadı.
Salihli Belediyesi, Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. Yılı dolayısıyla düzenlediği konserde ünlü sanatçı Fettah Can ile hayranlarını buluşturdu. Devlet Bahçeli Kent Meydanı’nda gerçekleşen ve sunuculuğunu Volkan Erel’in yaptığı konsere ellerinde Türk bayraklarıyla katılan binlerce Salihlili, Cumhuriyetin 100. Yılını sanatçı Fettah Can ile birlikte kutladı. Fettah Can, iki saat kaldığı sahnede, dillerden düşmeyen şarkılarını alanı dolduran hayranları ile söyledi. Salihlililerin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Fettah Can, anlamlı bir günde kendisini hayranlarıyla buluşturan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti.
Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Başkan Zeki Kayda, “Sanatçımız Fettah Can ile ilçemizin kurtuluşunun 101. Yılında buluşacaktık ancak hepimiz için daha anlamlı olan Cumhuriyet Bayramı konserinde sizlerle buluşturduk. Devlet Bahçeli Kent Meydanımızdaki Atatürk Anıtı, hem ilçemizin hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılını temsil ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi ilan ederken “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek devletimizin ve milletimizin geleceğini siz değerli gençlerimize armağan etmiştir. Cumhuriyetimizin yüzyıllık geçmişinden ilham alarak yetişen gençlerimiz sayesinde, İHA’ları, SİHA’ları, savaş gemilerini yapan, uzaya uydu gönderen bir ülke haline geldik. Atatürk’ün emirlerini ülke olarak harfiyen yerine getirdik ve başardık. Artık devletimiz daha güçlü, sizler sayesinde daha da yükselecektir. Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!” dedi. Başkan Kayda, Salihli’nin Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak olan sanatçı Fettah Can’a teşekkür ederek çiçek verdi.
Fettah Can konserinden önce sahne alan Salihli’nin genç yeteneği Eto Aslan, söylediği birbirinden güzel şarkılar ile alanı dolduran gençlerin Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. Cumhuriyet Bayramı konseri, 100. Yıl havai fişek gösterileriyle sona erdi.


Haber Tarihi: 31.10.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...