» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi 8 Maddeyi Karara Bağladı
 
Salihli Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi.
Belediye Meclis Salonunda yapılan ve 8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak Kasım ayı toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, güzel şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Yıl dönümünde Salihli’de düzenlenecek anma programlarıyla anılacağını ifade eden Başkan Zeki Kayda, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; aramızdan ayrılışının 85. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyorum. İlçemizde düzenlenecek Atatürk’ü Anma Programı dolayısıyla, Atatürk Anıtı’nda 10 Kasım Cuma günü saat 08.30’da yapılacak çelenk sunma töreni ile Belediyemiz Türk Sanat Müziği koromuzun Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Cuma akşamı saat 20.30’da sunacağı “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konserine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.
Yoklama ve geçmiş meclis kararların dağıtılması ile başlayan toplantıda, Başkan Kayda, Salihli Belediyesi’nin Genel İş ve Yürütümü ile ilgili 4 yılda bir Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılarak hazırlanan Denetim Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine ilçe merkezi ile mahallelerde yıkım kararı alınan 63 adet okul binası ve müştemilatının yıkılması ya da yıktırılması işlemi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Salihli Belediyesi ile protokol imzalanması ve diğer işlemlerin yürütülmesi ile ilgili Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Caferbey Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve tescil harici arazinin plan değişikliği talebi, Gümüş Mahallesi sınırları içerisinde Avar Caddesi, Fetih Caddesi, Gümüş Caddesi, 448 sokak ve İzmir-Ankara karayolu arasında kalan 8 hektarlık alandaki plan değişikliği talebi ve Hacıköseli Mahallesi 118 ada 66, 67 parsel ve 119 ada 9 parselde Güneş Enerji Santrali yapılmasına ilişkin imar planının Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirilmesi için yetki devrinin yapılmasıyla ilgili komisyonlardan gelen raporlar oy birliği ile kabul edildi. Poyrazdamları Mahallesi 208 ada 60 nolu parsele yol boyu ticaret kullanım hakkı verilmesi talebi ise İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edildi.


Haber Tarihi: 08.11.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...