» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı
 
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde Salihli´de düzenlenen törenle anıldı.
 
10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
 
Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenklerinin sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, bayraklar yarıya indi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni tamamlandı. 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı nedeniyle düzenlenen Anma Programı ise Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. İlçe protokolü, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda açılan Atatürk Fotoğrafları sergisini gezdi.
 
Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma programında, ilçedeki okullar arasında düzenlenen Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve ilçe protokolü tarafından ödüller verildi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Aydınlığın Adı Atatürk” oratoryo gösterimi ile sona erdi.
 
Çelenk sunma töreni ile Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda düzenlenen anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, siyasi parti başkanları, esnaf ve oda başkanları, Gaziler ve Şehit aileleri, kurum ve okul müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 13.11.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...