» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı
 

 Salihli Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü dolayısıyla “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri düzenledi. Salihli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Ersin Ömer Atagöz yönetiminde verdiği muhteşem konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve türküleri seslendirerek izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşan Türk Sanat Müziği Korosu, sunuculuğunu Meltem Nalbantoğlu Ünveren’in yaptığı konserde şef Ersin Ömer Atagöz yönetiminde Atatürk’ün sevdiği 13 şarkı ve türküyü seslendirerek gönülleri fethetti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konserde, koronun söylediği birbirinden güzel şarkılara ve türkülere salonu dolduran izleyiciler de eşlik etti.
Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türkülerle anıldığı konseri hazırlayan Şef Ersin Ömer Atagöz, koro üyeleri ve saz heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Cumhuriyetimizin kurucusu, aradan geçen 85 yılda kalplerimizdeki yeri asla doldurulamayan büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Konserimize yoğun katılım gösteren sizlere de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Atatürk sevgimiz, kalplerimizde yaşıyor” dedi. Konser sonunda, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda, Şef Ersin Ömer Atagöz’e, koro üyelerine ve saz heyetine çiçek ve teşekkür belgesi verdi.
Konsere, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri ile sanatseverler katıldı.


Haber Tarihi: 13.11.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...