» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
 
Salihli Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu işbirliğinde Türkiye´nin yedinci, Ege Bölgesi´nin en büyük Trap Skeet Atış Poligonu´nda düzenlenen “Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası”nda ödüller sahiplerini buldu. Türkiye´nin 12 ilinden 88 atıcının kıyasıya mücadele ettiği turnuvada, ulusal kategorisinde milli atıcı Yavuz İlnam, bölgesel kategorisinde Kenan Tezcan ile Ali Rıza Afyoncu birinci oldu. Sporculara kupalarını, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda verdi.
Salihli Belediyesi´nin ev sahipliğinde Türkiye´nin yedinci, Ege Bölgesi´nin en büyük Trap Skeet Atış Poligonu´nda Atatürk’ü Anma Kupası düzenlendi. Manisa, İzmir, Kahramanmaraş, Bursa, Aydın, Balıkesir, Denizli, Antalya, Konya, Sakarya, Burdur ve Tekirdağ’dan turnuvaya katılan 88 sporcu ulusal, bölgesel ve veteran kategorilerinde madalya kazanmak için 2 gün boyunca mücadele verdi.
Büyük bir çekişmeye sahne olan Salihli Belediyesi Atatürk’ü Anma Kupası final müsabakalarını izleyen Başkan Zeki Kayda, Türkiye´nin değişik bölgelerinden yarışmaya katılan atıcılara başarılar diledi. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hafta boyunca düzenledikleri bir dizi anma programlarıyla saygı ve özlemle andıklarını ifade eden Başkan Kayda, “Cumhuriyetimiz 100 yaşına girdi, Türkiye’nin yeni yüzyılı başladı. Bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk´ü Anma Kupası final atışlarında dereceye giren değerli sporcularımıza törenle ödüllerini verdik. Salihli Belediyesi olarak, ulusal ve bölgesel müsabakaları poligonumuzda düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.
Final müsabakaları sonunda ulusal kategorisinde Yavuz İlnam birinci, Serhat Avcı ikinci ve Çağrı Condur üçüncü olurken bölgesel kategorisinde Kenan Tezcan birinci, Sabri Özen ikinci ve Sercan Akkaya üçüncü oldu. Veteran kategorisinde ise Ali Afyoncu birinci, Ümit Tultak ikinci ve Yüksel Kökten üçüncü oldu.
Dereceye giren sporculara ödülleri, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, Spor İşleri Müdürü Hakan Yavuz ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Taylan tarafından verildi.


Haber Tarihi: 13.11.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...