» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu
 
Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, gün boyu gerçekleşen etkinliklerle kutlandı. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Bizim Ev Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda, ilçede görev yapan öğretmenler ile akşam yemeğinde bir araya gelerek tüm öğretmenlerin anlamlı gününü kutladı.
Öğretmenler için büyük önem taşıyan anlamlı bir günde meslektaşlarıyla bir arada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Başkan Zeki Kayda, “Eğitim camiasının içerisinde tam 33 yılım geçti. Binlerce öğrenci yetiştirdim ve geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin şimdi ülkemizin geleceğine yön veriyor. Öğretmenlik mesleği, kutsaldır, aynı zamanda onurlu ve manevi bir görevdir. Öğretmenden Belediye Başkanı olmaz dediler. Öğrencilerimizin ve halkımızın teveccühleriyle 10 yıldan bugüne güzel şehrimize hizmet ediyoruz. Salihli’mize büyük yatırımlar kazandırdık. Organize Sanayi Bölgemizi, başlattığımız çalışmalarla geliştirdik ve büyüttük. Yeni fabrikalar sayesinde ilçemizde işsizlik kalmadı. Bu güzel günde sizlerle birlikte olmak çok güzel. Bu vesileyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Sizlere, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum. İyi ki bu güzel ülke için sizler varsınız” diye konuştu.
Programda, emekliye ayrılan öğretmenlere, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen ve İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran tarafından plaket verildi. Sekine Evren Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan saz heyeti, programda müzik dinletisi sundu. Programa katılan öğretmenler de, bu özel günde kendilerini unutmayan Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın Öğretmenler Günü’nü kutlayıp teşekkür etti.
Programa, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ramazan Çetin, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Fatih İşlek, AK Parti İlçe Başkanı Osman Aksoy, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.


Haber Tarihi: 27.11.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...