» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
 
Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çelenk sunma töreni ve kutlama programı ile kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ikinci tören, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Salihli Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı ile devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, “Öğretmenlik mesleği sabır, emek ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini özveriyle icra eden tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Törende, emekliye ayrılan öğretmenlere, Kaymakam Mehmet Akif Temur, Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen ve İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlediği ‘Öğretmen’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Temur ve Belediye Başkanı Kayda ile protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Salihli Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Benim Adım Öğretmen’ temalı oratoryo ile sona erdi.
Tören ve kutlama programına, Salihli Kaymakam Vekili Ahmetli Kaymakamı Mehmet Akif Temur, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ramazan Çetin, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Haber Tarihi: 27.11.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...