» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi
 
Salihli Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak, 2023 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, Salihli’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Aralık ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Kayda, “Bugün, kadınlarımız için anlamlı bir gün. Bundan 89 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verildi. Meclisimizde ve Belediyemizde bulunan kadınlarımız ile tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım. Aynı zamanda, tüm mühendislerimizin de günü kutlu olsun. Yeni yılın, hemşehrilerime, meclis üyelerime ve mesai arkadaşlarıma başta sağlık olmak üzere huzur, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim” dedi.
2023 yılının son meclis toplantısında, gündeme alınan 7 madde görüşüldü. Poyrazdamları Mahallesi 208 ada 60 nolu parsele yol boyu ticaret kullanım hakkı verilmesiyle ilgili komisyonlardan gelen rapor oy birliği ile kabul edildi. Salihli Belediyesi’nin kurumsal ambleminin (logosu) tescil talebi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. Dombaylı Mahallesi 119 ada 5 parselde Güneş Enerji Santrali (GES) yapılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanması için yetki devrinin yapılması talebi de oy birliği ile kabul edildi.
Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim tesisi Alanlarında (GES-RES-JES-HES) İmar Planlarının ücret tarifelerinin belirlenmesi talebi ise Plan Bütçe ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarına havale edildi.
Toplantının son gündem maddesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Kurtuluş Savaşı’nın son kararlarının alındığı, mülkiyeti Salihli Belediyesi’ne ait olan Atatürk Evi’nin Jeopark müzesi olarak kullanılması, buna ilişkin protokol imzalanması ve diğer işlemlerin yürütülmesi ile ilgili Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


Haber Tarihi: 06.12.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...