» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
 
Salihli Belediye Meclisi, 2024 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 4 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak 2024 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, güzel şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim. Sevinçleriyle ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bıraktık. Değerli hemşehrilerim; meclis üyelerim, başkan yardımcılarım, daire müdürlerim ve mesai arkadaşlarım, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor, sağlıkla ve mutlulukla dolu güzel yıllar diliyorum. Cenab-ı Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun” dedi.
Belediye Meclisinde temsil edilen siyasi partiler adına, MHP Grup Sözcüsü İsa Yıldırım, AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Uyğun, CHP Grup Sözcüsü Abdülkadir Yavuz Özdem ve İYİ Parti Grup Sözcüsü Serdar Özkahraman da, meclis üyelerinin, belediye çalışanlarının ve Salihli halkının yeni yılını kutladı.
Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, ilk olarak Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den Metin Durmaz ve İbrahim Curacı, CHP’den Abdülkadir Yavuz Özdem ve Tamer Aluş ile AK Parti’den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi. Başkan Kayda, Denetim Komisyonu’na seçilen meclis üyelerine görevlerinde kolaylıklar diledi.
Toplantıda, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanlarında (GES-RES-JES-HES) İmar Planlarının ücret tarifelerinin belirlenmesiyle ilgili Plan Bütçe ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonlarından gelen raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, 1 Megawatt (MW) büyüklüğe kadar olan tesisler için 70 bin lira İmar Planı Onama Harcı alınması kararlaştırıldı.


Haber Tarihi: 03.01.2024

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...