» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor
 
Salihli Belediyesi, deprem başta olmak üzere ilçede meydana gelebilecek doğal afetlere karşı Belediye birimlerinde görev yapan gönüllülerden oluşan ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ kuruyor. Manisa’daki Belediyeler arasında ilk defa Salihli Belediyesi bünyesinde bir Arama Kurtarma Ekibi kurulduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Zeki Kayda, Manisa AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde Afet Farkındalık Eğitimlerine başladıklarını söyledi.
Salihli Belediyesi, doğal afetlere karşı alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda, Belediye birimlerinde görev yapan gönüllü personellerden kurulan Arama-Kurtarma Ekibi, Afet Farkındalık Eğitimlerine başladı. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ilk eğitimde, Manisa ANDA Derneği üyesi Cengiz Yılmaz tarafından ekibe bilgiler verildi. Eğitimlerin, Manisa AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde teorik ve uygulamalı olarak devam edeceği belirtildi.
Salihli’nin ve bölgenin 1. Derece deprem kuşağında olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, Arama-Kurtarma Ekibinde gönüllü olarak görev alan personellerine teşekkür etti. Afet bilinciyle hareket ederek göreve geldiği 2014 yılında ilçenin zemin etüt çalışmalarına başladıklarını ve 8 ciltten oluşan ‘İmar Planına Esas Mikrobölgeleme Etüt Raporu’ hazırladıklarına işaret eden Başkan Kayda, raporun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 18.04.2017 tarihinde onay aldığını söyledi.
Birçok il ve ilçe Belediyesi’nin bu çalışmalara 6 Şubat depreminden sonra başladığını kaydeden Başkan Kayda, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan birçok doğal afet ilçemizi de derinden yaraladı. Salihli Belediyesi olarak sürdürdüğümüz çalışmalar sayesinde yaralarımızı birlikte sararken, olası doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak için de arama kurtarma ekibimizi kuruyoruz. İnşallah, bir daha böyle acılar yaşamayız ve onlara da hiç ihtiyaç olmaz. Ekipte görev alan mesai arkadaşlarıma duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.


Haber Tarihi: 08.01.2024

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...